Wygodny pokój dla dziecka w każdym wieku.

pokój dla dzieckaTrudno urządzić pokój dziecka raz na całe jego życie. Rozwiązaniem jest takie zaplanowanie wnętrza, by można je było modelować. Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę urządzając kącik dla niemowlaka, pokój dla kilkuletniego dziecka i rodzeństwa. Sprawdź, jak ustawić meble w pokoju dziecięcym, by za kilka lat nie mieć problemów z przemeblowaniem wnętrza.

Co dla niemowlaka – kącik w sypialni czy osobny pokój?

Do prawidłowego rozwoju dziecka osobne wnętrze nie jest konieczne na każdym etapie.

Niemowlęctwo to czas, kiedy ważna jest bliskość dziecka z rodzicami, wraz z narastaniem samodzielności zwiększa się natomiast potrzeba odrębności przestrzeni. Niemowlęta znacznie lepiej czują się w sypialni rodziców, dlatego wiele osób rezygnuje z urządzenia samodzielnego pokoju dla niemowlaka.

Jeśli urządzamy kącik dziecięcy w małżeńskiej sypialni, musi być na tyle duży, aby poza łóżeczkiem można było wstawić dodatkowe sprzęty komodę z przewijakiem, wygodny fotel lub krzesełko do karmienia.

przeczytaj cały artykuł

Ten wpis został opublikowany w kategorii Porady i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>